ביקורת ליקויי בניה

ביקורת ליקויי בניה בשונה מבדק בית לפני מסירה אפשר לבצע בכל אחד משלבי הבניה, החל משלב הביסוס ועד לגמר שלב המערכות. בכל אחד משלבי הבניה יבוצעו בדיקות שונות בהתאם להתקדמות העבודות.

למה משמשת הביקורת?

ביקורת ליקויי בניה אינה משמשת תמיד כמסמך משפטי, בחלק מהמקרים הדוח נועד רק עבור הקבלן בכדי לשפר את רמת העבודה.
ביקורת לאיתור ליקויי בניה מבוצעת לרוב מהנדס מומחה שעבר הכשרה של קורס מיוחד לבדיקת מבנים ויודע לבצע את הבדיקות הנדרשות בהתאם לנדרש בתקנים. יחד עם זאת החוק לא קובע מי יכול לבצע ביקורת, חוסר הגבלה זה גורם לכך שלא תמיד מבצע הבדיקה יודע כיצד לבדוק את המבנה וכתוצאה מכך איכות הדוח נפגעת.

מכיוון ורוב הליקויים מצריכים פתיחה של אלמנטים, ככל שהליקויים ימצאו בשלב מוקדם יותר של הבניה כך התיקון צפוי להיות זול יותר ופשוט יותר לביצוע . תיקון שיבוצע לאחר אכלוס הבית עלול לגרום לאי נעימות רבה לדיירים.

אומדן מחירי הביקורת  לפי שלבי הבניה

עלות ביקורת משתנה לפי שלבי הבניה, בעוד שבשלבים המוקדמים של הפרויקט נהוג שהתשלום הינו לפי שעות העבודה של המהנדס באתר, בשלבים המאוחרים יהפוך המחיר להיות דומה יותר למחיר הכנת דוח בדק בית .

ביקורת ליקויים בשלב ביצוע הבניה

ביקורת שתבוצע בשלב ביצוע הבניה תכלול בדרך כלל פגישה משותפת לקבלן , היזם והמהנדס שביצע את הביקורת. בביקורת זו התחליף להכנת דוח ליקויים הינו כתיבת סיכום פגישה מפורט.

ביקורת ליקויים בגמר העבודה

ביקורת שתבוצע בגמר העבודה תצריך הכנת דוח מפורט הכולל תמונות, הסברים והצעה לפתרון. ברוב המקרים הנ"ל אין צורך בפגישה עם המהנדס והקבלן.

בכל שלבי הביצוע כולל הכנת דוח בדק בית וליקויים לפני המסירה יכולים בהחלט לתת שקט נפשי לרוכש המבנה, כל זאת תלוי כמובן בכך שמבצע הבדיקה עבר הכשרה מתאימה ועשה את מלאכתו נאמנה.

לסיכום,
אנו ממליצים לבצע יותר מביקורות ליקויי בניה אחת במהלך הבניה כל זאת תלוי כמובן בשיתוף הפעולה שלכם עם הקבלן. במידה ומתאפשר לכם לבצע רק בדק בית לפני האכלוס, חפשו מהנדס שמבצע את הבדיקות עם מכשירי אל הרס וזכרו לכתוב בדוח כל ליקוי או חשד לליקוי הדורש מעקב. עלויות השירות אצלנו הינן החל מ 990 ש"ח + מע"מ. למחירון מלא לחצו כאן.

לפרטים נוספים חייגו 03-6909485 או השאירו פרטים לחזרה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן