איתור נזילות מים

איתור נזילות הינו חלק חשוב בביצוע בדק בית ובכל ביקורת מבנים בשלבים השונים של ביצוע העבודות במבנה.

מהנדס מומחה לא יקל ראש בסימני רטיבות בקירות , אי מציאת נזילה בשלב המסירה עלול לגרום לתיקון הליקוי כאשר המבנה מאוכלס וגורם אי נעימות לדיירי הבית.

בשלבים המוקדמים של הבניה קשה יותר למצוא את הנזילות וגם כשמוצאים לא תמיד יודע הקבלן האם יש כשל בעבודה שבוצעה או שהנזילה קיימת בגלל ששלבי הבניה לא הסתיימו. למרות זאת, במידה ומהנדס מומחה יצליח לאתר את מקור הנזילה כבר בשלבי השלד, הטיפול בבעיה יהיה לרוב פשוט ולא יקר יחסית.

הליקויים המוכרים בתחום נזילות המים הינם חיבורי צנרת לא תקינים , שימוש בצנרת פגומה, חוסר איטום באלמנטים חיצונים ועוד.

תפקידו של המומחה לסווג את סוג הנזילה לפי מקור הבעיה וכך למצוא פתרון שיגרום נזק מינימלי למבנה ואיטום תקין.

במקרה של נזילה מצנרת פגומה, לרוב נזילות אלו יצריכו פתיחה של ריצוף או חיפוי ותיקון הבעיה , נזילות אלו פשוטות לאיתור מכיוון שהסימנים על הקירות יופיעו לרוב במקום הליקוי.

נזילה מצינורות גשם תשאיר סימנים על הקירות החיצונים, איתור של נזילה מסוג זה יעשה לרוב באמצעות מצלמה תרמית שתראה את הפרשי הטמפרטורה בקיר וכך נמצא היכן יש אזור קר יותר שבו נוזלים המים.

סימנים לנזילה בקיר חיצוני יכולים גם להופיע בחורף כאשר האיטום על הקיר החיצוני לא תקין או מילוי הפוגות אינו רציף, במקרים בהם לא נצליח לאתר את מקום הליקוי , נציע מריחת סילר שקוף על הצד החיצוני של הקיר .

סימני רטיבות בחלקים התחתונים של הקירות הם הקשים יותר לטיפול, לרוב סימנים אלו מעידים על תכולת רטיבות גבוהה מתחת לריצוף שיכולה להגרם או מתקלה בצנרת ופיזור המים מתחת לכל שטח הריצוף או מאיטום לקויי באלמנטים שבאים במגע עם הקרקע.

לצורך מיזור נזקים במידה ויש פגם בצנרת, נהוג לבודד את האזורים הרטובים על ידי יצירת חגורת בטון אטומה סביב הפתחים והקירות וכך למנוע מהמים לגרום לסימני רטיבות בשאר חלקי הבית.

למציאת ליקויים אלו ישתמש המהנדס בעת ביצוע בדק בית במכשירים כגון פרוטימטר ומצלמה תרמית, מכשירים אלו יתנו אינדיקציה ראשונית על בעיה , לצורך הוכחת הבעיה נדרש המומחה לבצע בדיקת מעבדה לתכולת רטיבות בחומר המילוי.

דוח בדק בית יכלול את סימני הנזילה , הערכת המומחה למקור הבעיה , פתרון מוצע ועלות כספית לביצוע התיקון. ביקורת מבנים אינה תחליף לבדיקת מעבדה כפי שנדרש בתקן ולכן יפנה המהנדס את הקבלן לביצוע הבדיקה.

 

סגירת תפריט
Call Now Button
לוגו של וואטסאפ שלחו הודעת WhatsApp
דילוג לתוכן