איתור נזילות מים

איתור נזילות הינו חלק חשוב בביצוע בדק בית ובכל ביקורת מבנים בשלבים השונים של ביצוע העבודות במבנה.

מהנדס מומחה לא יקל ראש בסימני רטיבות בקירות, אי מציאת נזילה בשלב המסירה עלול לגרום לתיקון הליקוי כאשר המבנה מאוכלס וגורם אי נעימות לדיירי הבית.

איתור נזילות בשלבים המוקדמים של הבניה

קשה יותר למצוא את הנזילות וגם כשמוצאים לא תמיד יודע הקבלן האם יש כשל בעבודה שבוצעה או שהנזילה קיימת בגלל ששלבי הבניה לא הסתיימו. למרות זאת, במידה ומהנדס מומחה יצליח לאתר את מקור הנזילה כבר בשלבי השלד, הטיפול בבעיה יהיה לרוב פשוט ולא יקר יחסית.

איתור נזילת מים בתקרה עם מצלמה תרמית

הליקויים המוכרים בתחום נזילות המים

הליקויים הינם חיבורי צנרת לא תקינים, שימוש בצנרת פגומה, חוסר איטום באלמנטים חיצונים ועוד.

תפקידו של המומחה לסווג את סוג הנזילה לפי מקור הבעיה וכך למצוא פתרון שיגרום נזק מינימלי למבנה ואיטום תקין.

במקרה של נזילה מצנרת פגומה, לרוב נזילות אלו יצריכו פתיחה של ריצוף או חיפוי ותיקון הבעיה, נזילות אלו פשוטות לאיתור מכיוון שהסימנים על הקירות יופיעו לרוב במקום הליקוי.

נזילה מצינורות גשם תשאיר סימנים על הקירות החיצונים, איתור של נזילה מסוג זה יעשה לרוב באמצעות מצלמה תרמית שתראה את הפרשי הטמפרטורה בקיר וכך נמצא היכן יש אזור קר יותר שבו נוזלים המים.

צילום תרמי של איתור נזילה

סימנים לנזילה בקיר חיצוני

סימנים אלו יכולים גם להופיע בחורף כאשר האיטום על הקיר החיצוני לא תקין או מילוי הפוגות אינו רציף. במרבית המקרים הציוד המתקדם שלנו מצביע על המקור שבו נותרת הרטיבות.  גם במקרים בהם לא נצליח לאתר את מקום הליקוי, אנו נציע מריחת סילר שקוף על הצד החיצוני של הקיר .

סימני רטיבות ונזילה בחלקים התחתונים של קירות הבית

סימנים אלו הם הקשים יותר לטיפול, לרוב סימנים אלו מעידים על תכולת רטיבות גבוהה מתחת לריצוף שיכולה להיגרם או מתקלה בצנרת ופיזור המים מתחת לכל שטח הריצוף או מאיטום לקויי באלמנטים שבאים במגע עם הקרקע.

לצורך מזעור נזקים במידה ויש פגם בצנרת, נהוג לבודד את האזורים הרטובים על ידי יצירת חגורת בטון אטומה סביב הפתחים והקירות וכך למנוע מהמים לגרום לסימני רטיבות בשאר חלקי הבית.

איך מוצאים ליקוי נזילה?

למציאת ליקויים אלו ישתמש המהנדס בעת ביצוע בדק בית במכשירים כגון פרוטימטר ומצלמה תרמית, מכשירים אלו יתנו אינדיקציה ראשונית על בעיה, לצורך הוכחת הבעיה נדרש המומחה לבצע בדיקת מעבדה לתכולת רטיבות בחומר המילוי.

דוח בדק בית יכלול את סימני הנזילה , הערכת המומחה למקור הבעיה , פתרון מוצע ועלות כספית לביצוע התיקון. ביקורת מבנים אינה תחליף לבדיקת מעבדה כפי שנדרש בתקן ולכן יפנה המהנדס את הקבלן לביצוע הבדיקה.

לאיתור נזילות מים חייגו 03-6909485 או השאירו פרטים לחזרה

[contact-form-7 id="1160" title="טופס יצירת קשר 2"]

סגירת תפריט
דילוג לתוכן