בדיקת ליקויי בבניה

בדיקת ליקויי בניה או בשמה המוכר יותר " בדק בית שני " מתבצעת לרוב לאחר גמר העבודות ורגע לפני שרוכש הדירה מאכלס את הבית.
את בדיקת ליקויי בניה מבצע המומחה שכתב את דוח בדק הבית ומטרת הבדיקה היא לבדוק את איכות התיקון שביצע הקבלן או בעל המלאכה שהזמין בעל הנכס.

לעיתים , גם בדיקה זו אינה סופית ויש צורך לבצע בדק בית נוסף במידה והקבלן לא ביצע את התיקון לשביעות רצון המהנדס. ככל שהליקוי משמעותי יותר כך צריך מזמין הדוח לדרוש תיקונים חוזרים עד להשלמת הפתרון.
לא כל הליקויים שהוזכרו בדוח בדק בית יתוקנו, רוכש הבית יכול לבחור אילו ליקויים ברצונו לתקן ועל מה הוא מוותר ומגיע להסדר כספי עם הקבלן. המהנדס כפוף לרצונו של מזמין הדוח כל זמן ולא מדובר בליקויי בטיחות המחייב תיקון.
בדיקת ליקויי בניה הינה שלב חשוב לפני אכלוס הבית, במידה והליקוי לא תוקן טוב ובעל הבית לא הזמין בדיקה חוזרת , יתכן ותיקון הליקוי יבוצע בשלב מאוחר יותר תוך גרימת אי נעימות לדיירי הבית.

מחיר בדיקת ליקוי בניה תלוי בהסכם שנחתם בין רוכש הדירה למהנדס, מקובל לשלם למהנדס סכום נמוך ב50% עבור בדיקה חוזרת במידה ובדיקה זו לא הייתה כלולה בהצעה המקורית.
ביצוע בדיקה חוזרת לבדק בית תתמקד רק בליקויים שנכתבו בדוח המקורי למעט במקרים בהם ראה הדייר ליקויי שלא נכתב בדוח המקורי וברצונו שהמהנדס יעדכן את הדוח.
ישנם מקרים בהם יכול מזמין בדק בית לחסוך את השלב של בדיקת ליקויי בניה על ידי שליחת תמונות למהנדס, מקרים אלו אפשריים בליקויים שאינם מצריכים מכשירים מיוחדים לבדיקת התיקון.

חלק מהליקויים שנכתבו בדוח לא יבדקו בשלב מסירת הדירה מכיוון ויש צורך לחכות לעונת גשמים \ להסדרת תשתיות חיצוניות, במקרים אלו הקבלן לא יוכל לטעון לתקופת בדק מכיוון שהליקויים נכתבו בדוח. במקרים אלו , בדיקה חוזרת לליקויי תוכל להתבצע בכל שלב.
בעת כתיבת הדוח יציין המהנדס אילו ליקויים דורשים תיקון מיידי ואילו תיקונים מאוחרים יותר. סיווג זה יעזור לקבלן ולדייר לתכנן את תאריך המסירה הסופי של הדירה.
אנו בהורביץ מהנדסים מלווים את לקוחתנו משלב דוח בדק בית ועד להשלמת התיקונים וביצוע חוזר של בדיקת ליקויי בניה.

לפרטים נוספים חייגו 03-6909485 או השאירו פרטים לחזרה

סגירת תפריט
Call Now Button
לוגו של וואטסאפ שלחו הודעת WhatsApp
דילוג לתוכן