איתור ליקויי בניה

תהליך איתור ליקויי בניה בדירה חדשה מצריך חיבור התשתיות לחשמל ומים בעת ביצוע בדק בית על ידי מהנדס, חיבור התשתיות יאפשר למומחה למצוא פגמים שאינם חזותיים.

בחלק מהדירות הנבדקות יבקש המהנדס לבצע בדיקות אל הרס שיעזרו לגשר על חוסר המידע באופן ביצוע עבודות השלד.

רוב הבדיקות המבוצעות מצריכות שימוש בכלים המוזכרים בתקנים השונים , מציאת ליקויי בניה שלא באמצעות כלים אלו עלולה לגרום לאיבוד הרלוונטיות של דוח הליקויים.

להזמנת בדיקה לאיתור ליקויי בנייה ליחצו כאן והשאירו פרטים או התקשרו 03-6909485

ליקויי בניה מסוג סדקים בקירותבדק הבית שנעשה לרוב בשלב מסירת הדירה לרוכש אינו בודק את עבודות השלד למעט פגמים חזותיים כגון סדקים. יחד עם זאת באם לאחר אכלוס הבית ימצא הרוכש פגמים בעבודת השלד, יוכל הרוכש להזמין את המהנדס המומחה לביצוע ביקורת לאיתור ליקויי בניה נוספת ועדכון הדוח.

נהוג להפריד את תחום ליקויי הבניה לבדיקת נזילות המים וגם בדק בית, למערכות המים מצריכות מומחה שלרוב אינו מהנדס אלא אינסטלטור עם ידע מקיף בתחום התשתיות , את שאר ליקויי הבניה יבצע המהנדס.

ישנם מהנדסים שמתחייבים לביצוע בדק בית מלא כולל בדק מים, דוחות אלו לרוב אינם אינם מספקים ולא רק שבדק המים אינו תקין אלא גם בדק הבית נפגע באיכותו.

לא כל ליקויי הבניה מחייבים עיכוב בקבלת הדירה מהקבלן, חלק מהליקויים אינם דורשים עבודת תשתית מקיפה וניתן לבצע את התיקון גם לאחר אכלוס הבית.

ליקויי בניה במעקה - ליקוי בטיחותליקויי בניה שהינם ליקויי בטיחות יודגשו בדוח בדק הבית , את ליקויים אלו חייב הקבלן לתקן לפני מסירת הדירה.

מהנדס מומחה ייתן התייחסות מסוימת גם לרכוש המשותף  שיכול להשפיע על החיים בדירה שרכש מזמין הדוח, ליקויים אלו יכולים להיות בתחום הלובי הקרוב לדירה, ליקוי באיטום, בהנחת חיפוי האבן ועוד.

חלק מליקויי הבניה שיכתבו בדוח אינם ניתנים לתיקון או שלרוכש הדירה אין בעיה לקבל את המצב הקיים בתמורה לזיכוי כספי שייתן הקבלן, כל זמן שליקוי הבניה אינו בטיחותי אין מניעה להגיע להסדר כספי עם הקבלן.

לאחר קבלת דוח הליקויים מהמהנדס והעברתו לקבלן, יכול רוכש הדירה להביא את המומחה לבדק בית נוסף על מנת לבדוק את עבודת התיקון שביצע הקבלן.

לסיכום, צריך להפעיל שיקול דעת בעת העברת דוח הליקויים לקבלן, ישנם ליקויים עליהם אסור להתפשר וצריך לדרוש מהקבלן לתקנם לפני אכלוס הבית, על האחרים ניתן להסתפק בסכומי הכסף שנכתבו בדוח בדק הבית על מנת להגיע להסדר כספי עם הקבלן או לחילופין לתקנם לאחר אכלוס הבית.

לפרטים נוספים חייגו 03-6909485 או השאירו פרטים לחזרה

בדיקת ליקויי בניה

בדק בית בדיקת איטום

בדיקת ליקויי בניה או בשמה המוכר יותר " בדק בית שני " מתבצעת לרוב לאחר גמר העבודות ורגע לפני שרוכש הדירה מאכלס את הבית.את בדיקת ליקויי בניה מבצע המומחה שכתב את דוח בדק הבית ומטרת הבדיקה היא לבדוק את איכות התיקון שביצע הקבלן או בעל המלאכה שהזמין בעל הנכס.

לעיתים , גם בדיקה זו אינה סופית ויש צורך לבצע בדק בית נוסף במידה והקבלן לא ביצע את התיקון לשביעות רצון המהנדס. ככל שהליקוי משמעותי יותר כך צריך מזמין הדוח לדרוש תיקונים חוזרים עד להשלמת הפתרון.
לא כל הליקויים שהוזכרו בדוח בדק בית יתוקנו, רוכש הבית יכול לבחור אילו ליקויים ברצונו לתקן ועל מה הוא מוותר ומגיע להסדר כספי עם הקבלן. המהנדס כפוף לרצונו של מזמין הדוח כל זמן ולא מדובר בליקויי בטיחות המחייב תיקון.
בדיקת ליקויי בניה הינה שלב חשוב לפני אכלוס הבית, במידה והליקוי לא תוקן טוב ובעל הבית לא הזמין בדיקה חוזרת , יתכן ותיקון הליקוי יבוצע בשלב מאוחר יותר תוך גרימת אי נעימות לדיירי הבית.

מחיר בדיקת ליקויי בנייה

מחיר בדיקת ליקוי בניה תלוי בהסכם שנחתם בין רוכש הדירה למהנדס, מקובל לשלם למהנדס סכום נמוך ב50% עבור בדיקה חוזרת במידה ובדיקה זו לא הייתה כלולה בהצעה המקורית.
ביצוע בדיקה חוזרת לבדק בית תתמקד רק בליקויים שנכתבו בדוח המקורי למעט במקרים בהם ראה הדייר ליקויי שלא נכתב בדוח המקורי וברצונו שהמהנדס יעדכן את הדוח.
ישנם מקרים בהם יכול מזמין בדק בית לחסוך את השלב של בדיקת ליקויי בניה על ידי שליחת תמונות למהנדס, מקרים אלו אפשריים בליקויים שאינם מצריכים מכשירים מיוחדים לבדיקת התיקון.

הגשת דוח ליקויי בנייה לקבלן

חלק מהדוח - דוגמא לליקוי צנרת חודרת בגגחלק מהליקויים שנכתבו בדוח לא יבדקו בשלב מסירת הדירה מכיוון ויש צורך לחכות לעונת גשמים \ להסדרת תשתיות חיצוניות, במקרים אלו הקבלן לא יוכל לטעון לתקופת בדק מכיוון שהליקויים נכתבו בדוח. במקרים אלו , בדיקה חוזרת לליקויי תוכל להתבצע בכל שלב.
בעת כתיבת הדוח יציין המהנדס אילו ליקויים דורשים תיקון מיידי ואילו תיקונים מאוחרים יותר. סיווג זה יעזור לקבלן ולדייר לתכנן את תאריך המסירה הסופי של הדירה.
אנו בהורביץ מהנדסים מלווים את לקוחתנו משלב דוח בדק בית ועד להשלמת התיקונים וביצוע חוזר של בדיקת ליקויי בניה.

 

סגירת תפריט
דילוג לתוכן