איתור ליקויי בניה

תהליך איתור ליקויי בניה בדירה חדשה מצריך חיבור התשתיות לחשמל ומים בעת ביצוע בדק בית על ידי מהנדס, חיבור התשתיות יאפשר למומחה למצוא פגמים שאינם חזותיים.

בחלק מהדירות הנבדקות יבקש המהנדס לבצע בדיקות אל הרס שיעזרו לגשר על חוסר המידע באופן ביצוע עבודות השלד.

רוב הבדיקות המבוצעות מצריכות שימוש בכלים המוזכרים בתקנים השונים , מציאת ליקויי בניה שלא באמצעות כלים אלו עלולה לגרום לאיבוד הרלוונטיות של דוח הליקויים.

בדק הבית שנעשה לרוב בשלב מסירת הדירה לרוכש אינו בודק את עבודות השלד למעט פגמים חזותיים כגון סדקים. יחד עם זאת באם לאחר אכלוס הבית ימצא הרוכש פגמים בעבודת השלד, יוכל הרוכש להזמין את המהנדס המומחה לביקורת ליקויי בניה נוספת ועדכון הדוח.

נהוג להפריד את תחום ליקויי הבניה לבדק מים ובדק בית, מערכות המים מצריכות מומחה שלרוב אינו מהנדס אלא אינסטלטור עם ידע מקיף בתחום התשתיות , את שאר ליקויי הבניה יבצע המהנדס.

ישנם מהנדסים שמתחייבים לביצוע בדק בית מלא כולל בדק מים, דוחות אלו לרוב אינם אינם מספקים ולא רק שבדק המים אינו תקין אלא גם בדק הבית נפגע באיכותו.

לא כל ליקויי הבניה מחייבים עיכוב בקבלת הדירה מהקבלן, חלק מהליקויים אינם דורשים עבודת תשתית מקיפה וניתן לבצע את התיקון גם לאחר אכלוס הבית.

ליקויי בניה שהינם ליקויי בטיחות יודגשו בדוח בדק הבית , את ליקויים אלו חייב הקבלן לתקן לפני מסירת הדירה.

מהנדס מומחה ייתן התייחסות מסוימת גם לרכוש המשותף  שיכול להשפיע על החיים בדירה שרכש מזמין הדוח, ליקויים אלו יכולים להיות בתחום הלובי הקרוב לדירה , חיפוי האבן ועוד.

חלק מליקויי הבניה שיכתבו בדוח אינם ניתנים לתיקון או שלרוכש הדירה אין בעיה לקבל את המצב הקיים בתמורה לזיכוי כספי שייתן הקבלן, כל זמן שליקוי הבניה אינו בטיחותי אין מניעה להגיע להסדר כספי עם הקבלן.

לאחר קבלת דוח הליקויים מהמהנדס והעברתו לקבלן, יכול רוכש הדירה להביא את המומחה לבדק בית נוסף על מנת לבדוק את עבודת התיקון שביצע הקבלן.

לסיכום,

צריך להפעיל שיקול דעת בעת העברת דוח הליקויים לקבלן, ישנם ליקויים עליהם אסור להתפשר וצריך לדרוש מהקבלן לתקנם לפני אכלוס הבית, על האחרים ניתן להסתפק בסכומי הכסף שנכתבו בדוח בדק הבית על מנת להגיע להסדר כספי עם הקבלן או לחילופין לתקנם לאחר אכלוס הבית.

לפרטים נוספים חייגו 03-6909485 או השאירו פרטים לחזרה

סגירת תפריט
Call Now Button
לוגו של וואטסאפ שלחו הודעת WhatsApp
דילוג לתוכן