ליקויי בניה

ליקויי בניה נפוצים מאוד בישראל, הסיבות המרכזיות לליקויים אלו הינן חוסר מקצועיות של קבלני הביצוע ושימוש קטן באלמנטים מתועשים.

בדיקת ליקויים בקיר

רוב ליקויי הבניה ימצאו בביקורת מבנים שיבצע מהנדס מומחה ללקויי בניה ולאחר מכן יכתוב אותם בדוח בדק בית שיוציא, ישנם ליקויים שקשה למצוא בעת מסירת הדירה ולכן על בעל הנכס להיות ערני גם לאחר אכלוס הדירה ולעדכן את המהנדס במידת הצורך.

 

תקופות בדק לליקויי בניה

לכל ליקויי יש תקופת בדק שונה שנקבעה בחוק, הקבלן חייב לבצע את התיקון כל עוד ורוכש הדירה הודיע על הליקוי בזמן הבדק, מרגע שהודיע הרוכש לקבלן על הליקוי אין משמעות יותר לזמן הבדק המופיע בחוק.

ביקורת מבנים בשלב מוקדם של הבניה יכול למנוע אי נוחות בתיקון הליקוי לאחר אכלוס הבית , בנוסף לכך עלויות התיקון בשלב הבניה יהיו לרוב נמוכות יותר מעלויות תיקון לאחר עבודות הגמר.בדיקת ליקויים

ליקוי בניה אינם תמיד גלויים לעין, לכן ישתמש לעתים המהנדס בציוד עזר על מנת למצוא בעיות מתחת לפני השטח.

בחלק מהמקרים ציוד העזר ייתן אינדיקציה ראשונית על בעיה אפשרית אבל לצורך אימות הטענה יבקש המהנדס לבצע בדיקות מעבדה בדירה.

דוח ליקויים ומטרתו

הכנת דוח ליקויים נותנת לרוכש הדירה אפשרות להחליט אלו ליקויים ברצונו לתקן ובאלו ליקויים ברצונו לוותר לקבלן תמורת פיצוי כספי, כל הנ"ל נכון במידה ואין מדובר בליקויי בטיחות.

דוח בדק בית תקין יכלול את פרטי הדירה, פרטי כותב הדוח, תיעוד הליקויים , ציטוטים מהתקן המוכיחים את הליקוי וסיכום כספי. כל אחד מחלקים אלו צריך להיות מפורט ומדויק על מנת להימנע מאי נעימות במידה והדוח יוגש לבית משפט.

דוחות בדק בית מפורטים תוכלו למצוא באתרנו תחת הלשונית "חוות דעת לדוגמא".

חלק מליקויי הבניה אינם ניתנים לתיקון כדוגמת קיר נושא בבניין שאינו עומד בסטיות המותרות, במקרים אלו יפנה המהנדס את מזמין הדוח לשמאי לצורך קבלת שמאות על ירידת ערך הדירה. יתכן ויעניין אתכם מידע אודות ליקויי בניה נפוצים

במקרים בהם לא יגיע מזמין הדוח להסכמה עם הקבלן על תיקון הליקויים המפורטים בדוח או על פשרה כספית לפיצוי, יוכל מזמין הדוח לפנות לבית משפט. לרוב יזמין גם הקבלן בדק בית ממהנדס וינסה להוכיח את טענותיו. במקרים אלו ימנה גם בית המשפט מהנדס מומחה לצורך קבלת חוות דעת.

דוח בדק בית הינו מסמך משפטי חשוב, על מזמין הדוח לוודא שמבצע ביקורת המבנים שהזמין הינו מומחה שיוכל להוכיח את הליקויים בבית המשפט במידת הצורך.

לעלויות ואומדן מחירי בדיקת ליקויי בניה – לחצו כאן >> 

למידע נוסף חייגו 03-6909485 או השאירו כאן פרטים לחזרה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן