בדיקה לאיתור רטיבות בחדרי מקלחת

 רטיבות בחדרי מקלחת והדרכים להתמודד

רטיבות בחדרי מקלחת הינה בעיה נפוצה הנכתבת ברוב דוחות בדק הבית המבוצעים בישראל, מהנדס מומחה לליקויי בניה ישתמש לרוב במצלמה תרמית ופרוטימטר לצורך בדיקת הפרשי טמפרטורה ולחות בקירות הבית.
מקור הרטיבות יכול להגרם מכמה סיבות כגון נזילה בצנרת , מילוי רובה לא תקין , חדירת רטיבות מקירות החוץ . בעזרת מכשור מקצועי ניתן לקבוע מה מקור הנזילה בקיר ובאחריות מי לבצע את התיקונים הנדרשים.
לעיתים , סמני הרטיבות בקירות המקלחת הינם תוצאה של חוסר אוורור הגורם ללחות ולסמני עובש. במקרים אלו ההמלצה היא לתגבר את החלפת האוויר בחדר בעזרת וונטה הפועלת על טיימר עם השהייה .

מכשור לביצוע בדיקה לאיתור ליקויי רטיבות

מצלמה תרמית לאיתור רטיבותהמכשור הנפוץ בביצוע בדק בית אינו תחליף לבדיקת תכולת רטיבות המופיעה בתקן 1555 חלק 3, בדיקה זו נחוצה כאשר הצדדים פונים להליך משפטי ויש צורך לאמת את הנכתב בדוחות הביקורת בדק בית של המומחים.
דוח בדק בית איכותי יכלול פרטי איטום וחתכים הנחוצים לצורך ביצוע האיטום לאחר תיקון מקור הנזילה, ככל שהפרטים מפורטים ומובנים יותר כך יכול מזמין הדוח לפקח בקלות רבה יותר על העבודות המבוצעות על ידי הקבלן ללא צורך בהזמנת ביקורת הנדסית נוספת.
מומלץ לבצע את האיטום בשתי שכבות כאשר השכבה הראשונה תבוצע בעזרת חומר המאפשר הידבקות טובה על התשתית והשכבה השניה תבוצע עם חומר המאפשר גמישות מרבית כדוגמת השילוב של סיקה 107 ונאפופלקס.
לאחר תיקון הנזילה וביצוע פרטי האיטום יש צורך להמתין פרק זמן עד לייבוש חומר המילוי, ניתן לחילופין לבצע יבוש ע"י חברות שמתמחות בכך ומספקות מכשור ייעודי ( לצורך הייבוש יש צורך לפתוח חלק מאריחי הריצוף). רק לאחר הייבוש ניתן לבצע תיקוני טיח וצבע.

בדיקה לאיתור רטיבות בחדרי מקלחת עם הורביץ מהנדסים

חברת הורביץ מהנדסים מתמחה בבדיקת חדרים רטובים ומתן ייעוץ לביצוע איטום יעיל. מהנדס בדק הבית יצרף בדוח את פרטי האיטום הנדרשים וצוות המומחים יהיה זמין לכל שאלה. חברתנו מלווה את הלקוחות משלב הבדיקה ועד להשלמת עבודות האיטום.

להזמנת בדיקה לאיתור רטיבות בחדרי מקלחת פנו אלינו ונשמח לסייע

סגירת תפריט
דילוג לתוכן