בדק בית למעקה זכוכית

מעקה זכוכית הפך לפופולרי מאוד בשנים האחרונות בגלל רמת הגימור הגבוהה והאפשרות לא לחסום את נוף המרפסת, לצד הייתרונות ישנן גם לא מעט ליקויי בניה שמתגלים במהלך הכנת דוח בדק הבית

מעקה זכוכית

סוג הזכוכית

ישנם כמה סוגים של זכוכיות שלחלקם יש התייחסות בתקן .

בעבר התקן איפשר התקנת זכוכית מחוסמת במעקה מרפסת, היום הזכוכית המותרת היחידה הינה "זכוכית טריפלקס"

הזכוכית  מורכבת משני לוחות זכוכית שמודבקים זה לזה על ידי פילם שקוף. כאשר זכוכית שכזו נשברת, שבריה מודבקים לפילם השקוף ולוח הזכוכית נותר במקומו, ומהווה "מחסום" – אשר לא רק מונע נפילה, אלא גם מתריע על הסכנה.

הזכוכית המחוסמת לא רק שאינה מונעת נפילה אלא גם מסכנת את משתמשי הדרך מתחת למרפסת במקרה של התנפצות ונפילה.

התקן מחייב בחלק מהמקרים לשלב גם זכוכית טריפלקס וגם מחוסמת.

גובה מעקה תקני

גובה המעקה נדרש להיות 105 ס"מ כאשר המדידה הינה מתחתית המעקה במידה ואין בליטה של יותר מ4.5 ס"מ המאפשרת מדרך, במידה ויש בליטה כזאת, המדידה תהיה מגובה המדרך.

במדרגות, גובה המעקה הדרוש הוא 90 ס"מ, כאשר המדידה היא מסרגל שיונח על קצות המדרגות, ונדרש מאחז יד בחלק העליון של המעקה.

מיקום המעקה

יש מספר אפשרויות להתקין את המעקה, הדרך הפרקטית ביותר להתקנה הינה מהצד החיצוני של המרפסת ע"מ לאפשר ישיבה על מעקה הבטון,

כמובן שבמקרה זה גובה מעקה הזכוכית ימדד מעל לגובה מעקה הבטון.

עובי הזכוכית

את עובי הזכוכית מחשבים לפי לחצי הרוח הפועלים על המבנה בהתאם לתקן, בהתאם למידות של לוח הזכוכית (אורך וגובה) ובהתאם לאופן האחיזה של הלוח. על פי רוב, זיגוג רבוד המורכב מ-2 שכבות של זכוכית בעובי 5 מ"מ (כל שכבה) – אמורה להספיק, אך דרוש לתכנן כל מעקה לגופו, בהתאם למיקומו ולתנאי הסביבה.

התקנת הזכוכית

בדרך כלל, הזכוכית מוחזקת על ידי פרופילי אלומיניום אורכיים בחלק העליון והתחתון, וחיבור זה הוא מקובל ותקין. יש לשים לב שזכוכית עלולה להישבר כאשר היא באה במגע עם רכיב קשיח כגון אלומיניום, ולא כל שכן – פלדה או בטון, ולכן יש להפריד בין החומרים הקשיחים לבין הזיגוג על ידי גומיות, בכל שטח המגע.

ומה לגבי קניונים?

אם תבדקו, תגלו שרוב המעקים המותקנים במבנים ציבוריים – אינם מזכוכית רבודה, אלא מזכוכית מחוסמת בלבד. את הזכוכית הרבודה אפשר לזהות בנקל, כאשר מסתכלים על דופן הזכוכית – ורואים את שכבת הפילם השקופה. רובם של מבני הציבור נבנו על פי התקן הישן, אשר התיר זכוכית מחוסמת כמעקה, ולא חייב שהיא תהיה רבודה. התקן טעה, ובשנת 2010 חידש את הדרישה הישנה לזיגוג רבוד.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בדק בית מלאו פרטים או חייגו 03-6909485

סגירת תפריט
דילוג לתוכן