מחיר בדיקת ליקויי בניה

מחיר בדיקת ליקויי בניה תלוי בסוג ביקורת הבניה או בדק בית שמזמין רוכש הנכס כמו גם בסוג הדירה הנבדקת וגודלה. לפני הזמנת בדק בית לאיתור ליקויי בניה, צריך לדעת מזמין העבודה איזה סוג בדיקה הוא צריך ומה בכוונתו לעשות עם דוח הליקויים.

טווח המחירים לדירת שלושה חדרים עבור בדק בית לליקויים בעבודות הגמר הינו 1000 – 2000 ש"ח.
בדיקת נזילות תלויה פחות בגודל הבית ויותר במספר החדרים הרטובים, עלות הבדיקה הינה 1500 – 2500 ש"ח.
עבור ביקורות בניה בדירות גג או גן ישנה תוספת של כ- 500 ש"ח למחיר הבדיקה הבסיסית.

דוגמאות לסוגי בדיקות ליקויי בניה שאנו עושים:

  • בדיקה למערכות המים, בבדיקה זו ירצה רוכש הבית להיות בטוח שלא יהיו נזילות בדירה לאחר האכלוס או בעיות בלחץ המים.
  • בדיקת שלד המבנה וחיפוי החוץ, בבדיקה זו ירצה רוכש הדירה לוודא את הסטיות בקירות הבית ואת חוזק ואיכות חיפוי החוץ.
  • בדיקת גמרים הינה נפוצה מאוד, בבדיקה זו יבדוק המומחה את איכות גמר העבודות תוך דגש על אסתטיקה ואיכות המערכות שהורכבו בדירה.

מה משפיע על מחיר בדיקת ליקוי בניה?

גורם נוסף המשפיע על מחיר בדיקת ליקויי הבניה הינו גודל הדירה הנבדקת ומספר החדרים בדירה נתונים אלו משפיעים על משך זמן הבדיקה ועל מחירה.
גם סוג הדירה משפיע על מחיר הבדיקה, דירת גג מצריכה בדיקה של תשתית האיטום והתקנת מערכות על גג הדירה, בדיקות אלו דורשות מהמנדס זמן רב יותר לביצוע הבדיקות בדירה.
גם דירת גן מורכבת יותר לבדיקה מדירה הנמצאת בין קומת הגג לקומת הגן מאחר ויש צורך לבדוק את השטח הצמוד לדירה ולכן מחירה יהיה שונה.

לא כל דוחות בדק הבית וליקויי הבניה נועדו להגשתם לקבלן, דוח שנועד לעיון בעל הדירה ולתיקון הליקויים יהיה שונה בהכנתו ויכלול לרוב נתונים מצומצמים המפריעים למתגורר בנכס. לעומת זאת דוח שנועד להישלח לקבלן יכלול פירוט הליקויים, ציטוט מהתקן המוכיח את טענת המומחה ומחיר התיקון הצפוי.

מחירי בדיקת ליקויי בניה עם הורביץ מהנדסים

לאחר שהחלטתם איזו סוג בדיקה ברצונכם לבצע, נותר לכם לבחור מה המחיר שתסכימו לשלם עבור הבדיקה, מהנדס מומחה יבקש לרוב סכום יקר יותר מאשר הנדסאי או בוגר קורס ללא תואר מהנדס. לסיכום, המחיר מושפע מצד אחד מכישורי מבצע ביקורת הליקויים, מהצד השני ניתן להפחית את עלויות בדק הבית על ידי הזמנת בדיקה ממוקדת לצורכי רוכש הנכס.

צרו עמנו קשר לקבלת מחיר לבדיקת ליקויי בנייה

חייגו 03-6909485 או השאירו פרטים 

סגירת תפריט
דילוג לתוכן