מהנדס מומחה למציאת ליקויי בניה

מציאת ליקויי בניה מהותיים בבדק בית מצריכה ביקורת שתבוצע על ידי מהנדס מומחה שבנוסף לשנות לימודיו כמהנדס למד קורס ייעודי למציאת ליקויי בניה בדירות חדשות.

גם מהנדס מומחה למציאה ולאיתור של ליקויי בנייה יבקש במצבים מסוימים להיעזר במומחים מתחומים נוספים או בציוד מיוחד המאפשר בדיקה מקיפה יותר לבעיה שמצא המהנדס או למציאת פתרון מתאים שייתן מענה מיטבי לליקויי.

מציאת ליקויי בניה מצריכה ידע מקיף של החוקים, תקנות ותקנים העוסקים בעבודות הבניה המבוצעות בבית. רק מהנדס מומחה שעבר את כל ההכשרה יוכל לבצע בדק בית מקיף בדירה ולכתוב דוח ראוי לקבלן ובמידת הצורך גם לבית המשפט.

חלק מ"המומחים" המפרסמים עצמם בשוק כלל אינם מהנדסים וחלקם אף לא עברו הכשרה מתאימה לביצוע בדק בית. אותם "מומחים" יוציאו דוח שבעיני של למי שאינו מבין  בתחום – ייראה דוח מסודר ואיכותי,  ורק כאשר הצדדים יגיעו לבית המשפט יבין רוכש הדירה שתוכן הדוח לא מקצועי ולפיכך דחה בית המשפט את תביעתו למרות שהדירה אינה תקינה למגורים וכל מה שצריך זה מהנדס מומחה שיפרט את הליקויים הנכונים.

מהנדס מומחה יפרט בדוח הליקויים את מקור התקן או התקנה שעליהם ביסס את טענת הליקוי , בנוסף לכך יפרט המומחה את אופן ביצוע הבדיקה ויצרף תמונות שמוכיחות זאת.    בחלק מהמקרים לו המומחה היה מבצע בדיקה תקנית, יתכן והבדיקה היתה יכולה להפוך את ממצאי הדוח שלו לטוב ולרע.

בעת בחירת מהנדס מומחה, מומלץ לתת עדיפות למהנדס שעבר מסלול לימודים בתכנון ולא בביצוע, הבנה בתכנון המבנה תעזור למהנדס להבין את התקנים בתחום ולתת פתרונות אפשריים לתיקון הליקויים.

חלק מליקויי הבניה שבוצעו בשלב השלד אינם ניתנים לגילוי בשלב מסירת הדירה לרוכש , למרות זאת סביר להניח שפגמים בדירה יתחילו להופיע בשלבים מאוחרים יותר לאחר אכלוס הבית , במקרים כאלו מזמין רוכש הדירה את המהנדס לביקורת נוספת על מנת להשלים את הדוח.

מהנדס מומחה לליקויי בניה יבצע ביקורת מקיפה בדירה במשך כארבע שעות בהן יבדוק המהנדס את שלד המבנה וכלל המערכות בדירה, בסופן יוציא המהנדס דוח מפורט שיכלול את פרטי השכלתו , התקינה עליה התבסס, פירוט הליקויים וניתוח כספי.

מומחה איטום

אנו בחברת הורביץ מהנדסים ובדק בית מעסיקים רק מהנדסים שעברו את כל מסלול הלימודים במגמת תכנון מבנים , המהנדסים עוברים הכשרה מיוחדת לביצוע בדק בית וביקורת ליקויי בניה .  רמת דוחות ליקויי הבניה שחברתנו מוציאה הינה ברמה הגבוהה ביותר הקיימת בשוק בדק הבית בישראל.

לפרטים נוספים חייגו 03-6909485 או השאירו פרטים לחזרה

 

סגירת תפריט
דילוג לתוכן