מצלמה תרמית

אחת הבעיות הנפוצות והחמורות שנמצאות בעת עריכת בדק בית או ביקורת ליקויי בניה הינה נזילות ורטיבות בקירות, התקן מודע לחומרה של בעיות אלו ונותן כלים רחבים לקונה להתגונן איתם מול הקבלן.

גם בדירות יש שניה כדאי לבצע בדק בית שיבדוק האם ישנם ליקויי בניה שיתכן ויעזרו במו"מ מול המוכר או בתיקון הנזק לפני הכניסה לבית.

ישנם דיירים שמכניסים מומחה בדק בית כבר במהלך פיקוח הבניה לפני עבודות הגמר הסופיות כאשר רצונם הוא למצוא תקלות לפני עבודות הגמר הסופיות כדוגמת הצבע והתקנת מכשירי החשמל.

איתור הנזילה נעשה בדרכים רבות כאשר המומחים יעזרו לרוב ביותר ממכשיר אחד.

אחד המכשירים הנפוצים בשוק ומאוד פופלרי אצל מאתרי הנזילות הינו המצלמה תרמית, מחיר המצלמה נע בין 10,000 ל 100,000 ש"ח כאשר השוני בין המצלמות הינו באיכות שתפורט בהמשך המאמר.

מצלמה תרמית לאיתור נזילות מים
מצלמה תרמית שאנו מאתרים נזילות באמצעותה

מה הם היתרונות של מצלמה תרמית ?

מצלמה תרמית הינה מצלמה שעובדת על אינפרה אדום ומסוגלת לחוש הפרשי טמפרטורות זעירים מאוד.

רגישות זאת מאפשרת למצלמה לזהות הפרשי טמפרטורה בקיר מבלי לגרום נזק, הגילוי מבוסס על העובדה שבאזורים לחים או רטובים הטמפרטורה נמוכה יותר מהבטון היבש בחלקים האחרים של הקיר.

לרוב התמונה תראה לנו צבע כחול באזורים הקרים דהיינו באזורי הנזילות ומסביב באזור היבש התמונה תקבל צבע אדום.

פעולות נוספות שנעשות עם המצלמה

גם בודקי מבנים אשר מבצעים בדק בית משתמשים לעיתים במצלמות מסוג זה כאשר יש חשש לנזילה או רטיבות מעל לאחוזים המותרים בתקן, הבדיקה מבוצעת גם בדירות יד שנייה לפני קניה.

בודק מוסמך יבדוק במהלך הביקורת את כל תשתיות הבית כולל מתזים, חשמל, אינסטלציה, מיזוג ועוד.. בדיקות אלו לא יכולות בדרך כלל להתבצע ללא מכשור מתאים שימנע את הרס הקירות ושאר האלמנטים בבית.

לצורך בדיקה עם מצלמה בעת ביצוע בדק בית תצטרכו לבקש מהמהנדס להביא ציוד זה איתו לבדיקה.

אילו מצלמות תרמיות קיימות בשוק

ישנם שלושה סוגים של מצלמות, מצלמות שהרגישות שלהן לגל קצר, בינוני וארוך. המצלמה איכותית יותר ככל שהיא רגישה לגל ארוך יותר.

בעבר מצלמות אלו היו זקוקות למערכת קירור , היום עם ההתפתחות הטכנולוגית כבר קיים חיישן שמייתר את הצורך בכל מערכת הקירור.

כמו במצלמות רגילות גם כאן נחפש מצלמה שתתן לנו תמונה איכותית וממשק נח לשמירת והעברת תמונות אל תוך הדוחות.

כדאי לקחת בחשבון גם את גודל המצלמה ונוחות הנשיאה במהלך ביקורת המבנים ואיתור הנזילות.

בבחירת סוג הצנרת בבניית בית חדש יש חשיבות רבה בשמירה על אלמנטי המבנה לאורך השנים מאחר וכל טיפול בנזילה המוסתרת בתוך הקירות מצריך עבודה רבה וגוררת עוגמת נפש, ע"מ לצמצם את עוגמת הנפש אנו מעדיפים להשתמש בטכנולוגיה לא פולשנית כדוגמת המצלמה טרמית.

ישנם מכשירים נוספים העוזרים בעת איתור התקלות ויחד הם נותנים למומחה תמונה טובה יותר להבנת הבעיה ולהחלטת דרך הפתרון.

מה הכי חשוב לדעת?

השימוש באמצעים כדוגמת המצלמה ומכשירים נוספים שאינם מצריכים בדיקת פולשנית בקירות הבית חוסכת הרבה מאוד כסף ועוגמת נפש, שימו לב לבחור איש מקצוע עם ציוד איכותי, קיימים פערים גדולים מאוד בשוק בין סוגי המכשירים ועל סמך תוצאות הבדיקה אתם תצטרכו לבחור דרך טיפול מדויקת ביותר.

בקשו מהמומחה את פרטי המכשירים ותעודות ההסמכה, רוב יצרני המצלמות מבצעים קורסים לרוכשי המכשירים. ללא קורס זה מחזיק המצלמה לא באמת יודע לפענח את תוצאות המצלמה ובעת הצורך לא יוכל להגן על הדוח שכתב בבית המשפט.

לאיתור נזילות מים עם מצלמה תרמית התקדמת ביותר חייגו 03-6909485 או השאירו פרטים לחזרה

[contact-form-7 id="1160" title="טופס יצירת קשר 2"]

סגירת תפריט
דילוג לתוכן