איתור נזילות מים בקיר

אחד הליקויים הנפוצים ביותר הנכתבים בדוחות בדק בית לאחר ביצוע ביקורת ליקויי בניה הינה נזילות מים בדירה , ליקויים אלו לא תמיד יהיו גלויים לעין בשלב מסירת הדירה ודרך לגלותם לפני אכלוס הבית הינה שימוש במכשירי אל-הרס.
נזילות המים יכולות להשאיר סימנים על הקירות , תקרה ובין אריחי הריצוף , השוני בין מיקומי הסימנים יכול לעזור במציאת מקור הנזילה.
לרוכש דירה ללא הבנה בתחום יהיה קשה להבחין בשוני בין סוגי הנזילות לעומתו מהנדס מומחה ינסה לסווג את הנזילה לפי מקור הבעיה בכדי להציע פתרון אפשרי לקבלן.
נזילה בתקרה שלא בצמוד לאחד הקירות תגרם לרוב מכשל בצנרת מים או ביוב בקומה מעל כאשר ברוב המקרים מיקום הכשל הינו מעל לסימנים בתקרה.

תיקון ליקוי זה מצריך פתיחת ריצוף \ חיפוי בקומה שמעל לדירה הנפגעת.
נזילה ליד קירות חיצונים בסמוך לצינור מי גשם יכול להוביל למסקנה שיש סדק בצינור ניקוז מי הגשמים אשר מכניס מים לקירות החיצונים , במידה ואין צמ"ג באזור הנזילה נחפש ליקויים בצד החיצוני כדוגמת מילוי לא תקין בין אבני החיפוי או חוסר איטום סביב פתחים.
אחד הליקויים הנפוצים הינו סמני נזילה בתחתית הקירות ולא במקום מסוים, סימנים אלו מצביעים על תכולת רטיבות גבוהה מתחת לריצוף וחוסר הפרדה בין התשתית לשכבת הטיח על הקירות.
כאשר הסימנים בקירות הינם על יד קירות חיצונים או בקומת קרקע יתכן ומדובר ברטיבות קפילארית הנגרמת מאיטום לקוי של קורות הקשר וביסוס המבנה.
תפקידו של המהנדס למצוא את הנזילה בעזרת כלים שאינם מצריכים הרס רב במבנה, לאחר גילוי הנזילה יבדוק המומחה מה מקורה לפי הפירוט בתחילת המאמר ולפי ההבחנה לתת את סוג התיקון הנחוץ.
חלק ממבצעי בדק בית שאינם עברו הכשרה מתאימה יצטיידו במכשירים פשוטים שאינם נותנים אבחנה מדוייקת של מקור הבעיה, אבחנה זו עלולה לגרום לנזק רב למבנה אם יחליט מזמין הבדיקה לבצע את התיקון על פי הדוח.
כאשר מזמינים בדק בית או בדיקת נזילות בבית קיים , זכרו לשאול מה השכלתו של המומחה ומה הציוד שהוא יביא איתו לביצוע הביקורת.

לרוב באותו המחיר תוכלו לקבל רמות שונות של מומחים וכלים.
אנו בהורביץ מהנדסים מעסיקים רק מהנדסים רשומים ורק הם מבצעים בדק בית בדירות , במידת הצורך אנו נעזרים במומחים מיוחדים לתחום נזילות המים אשר עוזרים במציאת מקור הליקוי ובכך עוזרים לגבש החלטה כיצד לפתור את הבעיה.

לפרטים נוספים חייגו 03-6909485 או השאירו פרטים לחזרה

[contact-form-7 id="1160" title="טופס יצירת קשר 2"]

 

סגירת תפריט
דילוג לתוכן