מהנדס איטום – איתור ליקויים עם מומחה איטום

מדוע חשוב לשלב מהנדס שהינו מומחה איטום בעת בדיקת בית, וכיצד ניתן לגלות ליקויי איטום בבדיקת דירה

בעיות איטום בדירות הינן בעיות נפוצות מאוד בבתים בישראל, בעיות אלו נגרמות לרוב מיישום לקוי של חומר האיטום או אי הקפדה על שימור האיטום לאחר הביצוע.

חדירת רטיבות נבדקת לרוב במהלך ביקורת מבנים או בדק בית באמצעות מצלמה תרמית או פרוטימטר, שימוש נכון במכשירים יכול לסייע במציאת נזילה זמן רב לפני שיופיעו סמנים חזותיים על הקיר או התקרה.

תחום האיטום בישראל פרוץ באופן יחסי וזאת כי אין כל רגולציה על מבצעי עבודות האיטום. כשל זה גורם לליקויים רבים אשר רבים מהם מתגלים כשמגיע החורף… אחרים מתגלים רק בעת ביצוע בדק בית בדירות חדשות או יד שניה.

התקינה בנושא האיטום אינה מפרטת יתר על המידה את אופן הביצוע והחומרים הנדרשים אלא מתמקדת יותר בתכנון האדריכלי ובפרטים העקרוניים באיטום, התקנים שמתייחסים לנושא האיטום הינם 1752, 1555 , 2752 ועוד.

גם קבלני איטום בעלי ניסיון של שנים, יכולים להיעזר בשירתיו של יועץ או של מהנדס איטום. לעיתים אין לקבלנים את פרטי הביצוע הנכונים וכך נעשה שימוש בחומרים או אביזרים שאינם תואמים. דוגמא לכך ניתן לראות אצל קבלני האיטום שמיישמים חומר איטום פוליאוריטני על קירות חדרים רטובים, חומר זה גורם להתנתקות אריחי הקרמיקה מהקיר לאחר זמן לא רב.

בדיקת איכות האיטום במקרה של בעיות רטיבות או נזילות

בדיקת איטום גג דירהתפקידו של יועץ האיטום לאבחן את מקור הרטיבות ולתת פתרון מקיף אשר ימנע בעיות דומות בעתיד, לפני ביצוע העבודות יש לצורך לבקש מיועץ האיטום להכין תוכנית מפורטת שאותה ניתן יהיה למסור לקבלן המבצע.

בגמר העבודות לפני ביצוע ביקורת בדק בית מומלץ להזמין בדיקת מעבדה בהצפה, משך הבדיקה הנכון הינו 72 שעות שבסופן ניתן יהיה להבחין ברטיבות או בנזילה בסמוך לחדר הנבדק.

במקרים בהם חדירת הרטיבות הינה מקירות הבית או מפרטי האלומיניום, הבדיקה הנדרשת היא המטרה. הבדיקה מבוצעת על ידי מעבדה מוסמכת ובסיומה ניתן יהיה לקבוע האם האיטום באלמנט מתפקד באופן תקין.

בדיקת איטום על ידי מהנדס מומחה איטום

יועץ איטום איתור נזילהמהנדס מומחה לליקויי בניה יכול לכלול בדוח הסיכום של בדק הבית בדירה או בבית גם חוות דעת לגבי איכות האיטום, וכל מידע רלוונטי לגבי איכות האיטום בדירה הנבדקת. פרטים אלו יכולים לשמש את מזמיני הביקורת ההנדסית בכל שיפוץ שיבחרו לבצע בעתיד.  ניתן כמובן לשכור  מומחה האיטום של חברת הורביץ מהנדסים גם במקרים של רטיבות בתקרה לאחר איטום הגג.

לייעוץ איטום או בדיקה על ידי מומחים התקשרו אלינו 03-6909485 

לפוסט הזה יש 3 תגובות

  1. Merely wanna remark that you have a very nice web site , I like the pattern it actually stands out. Deina Ignacio Morly

  2. Card can be found and Horror games? Resident Evil. Thekla Pavel Elvin

התגובות נעולות.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן