יועץ איטום לאיתור ליקויים באיטום בעת בדיקת דירה

מדוע חשוב לשלב יועץ איטום בעת תהליך בדק בית , וכיצד ניתן לגלות ליקוייים באיטום בעת בדיקת דירה

בעיות איטום בדירות הינן בעיות נפוצות מאוד בבתים בישראל, בעיות אלו נגרמות לרוב מיישום לקוי של חומר האיטום או אי הקפדה על שימור האיטום לאחר הביצוע.

חדירת רטיבות נבדקת לרוב במהלך ביקורת מבנים או בדק בית באמצעות מצלמה תרמית או פרוטימטר, שימוש נכון במכשירים יכול לסייע במציאת נזילה זמן רב לפני שיופיעו סמנים חזותיים על הקיר או התקרה.

תחום האיטום בישראל פרוץ ואין רגולציה על מבצעי עבודות האיטום , כשל זה גורם לליקויים רבים בעת ביצוע בדק בית בדירות חדשות או יד שניה.

התקינה בנושא האיטום אינה מפרטת יתר על המידה את אופן הביצוע והחומרים הנדרשים אלא מתמקדת יותר בתכנון האדריכלי ובפרטים העקרוניים באיטום, התקנים שמתייחסים לנושא האיטום הינם 1752, 1555 , 2752 ועוד.

גם קבלני איטום עם ניסיון שאינם מזלזלים באופן הביצוע ומעוניינים לבצע איטום באופן תקין, לעיתיים אין להם את פרטי הביצוע הנכונים וכך נעשה שימוש בחומרים או אביזרים שאינם תואמים. דוגמא לכך ניתן לראות אצל קבלני האיטום שמיישמים חומר איטום פוליאוריטני על קירות חדרים רטובים, חומר זה גורם להתנתקות אריחי קרמיקה מהקיר לאחר זמן לא רב.

תפקידו של יועץ האיטום לאבחן את מקור הרטיבות ולתת פתרון מקיף אשר ימנע בעיות דומות בעתיד, לפני ביצוע העבודות יש לצורך לבקש מיועץ האיטום להכין תוכנית מפורטת שאותה ניתן יהיה למסור לקבלן המבצע.

בגמר העבודות לפני ביצוע ביקורת בדק בית מומלץ להזמין בדיקת מעבדה בהצפה, משך הבדיקה הנכון הינו 72 שעות שבסופן ניתן יהיה להבחין ברטיבות או בנזילה בסמוך לחדר הנבדק.

במקרים בהם חדירת הרטיבות הינה מקירות הבית או מפרטי האלומיניום, הבדיקה הנדרשת היא המטרה. הבדיקה מבוצעת על ידי מעבדה מוסמכת ובסיומה ניתן יהיה לקבוע האם האיטום באלמנט מתפקד באופן תקין.

מהנדס מומחה לליקויי בניה יכול לכלול בדוח הסיכום של בדק הבית בדירה פרטי איטום רלוונטיים לדירה הנבדקת, פרטים אלו יכולים לשמש את מזמיני הביקורת ההנדסית בכל שיפוץ שיבחרו לבצע בעתיד.

יועץ איטום ניתן כמובן לשכור גם למקרי רטיבות בתקרה לאחר איטום הגג

סגירת תפריט
Call Now Button
לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן