מחיר ביקורת מבנים

ביקורת מבנים הינו ביקור מהנדס או מומחה במבנה באחד משלבי ביצוע עבודות הבניה , רוב הציבור מכיר את הביקורת בשמה השני " בדק בית " מכיוון שבדק הבית הינו השלב הסופי של ביקורת מבנים.

נתחיל מהמחיר הבסיסי לדירת שלושה חדרים שאינה דירת גג או גן , המחיר הממוצע בשוק לבדק בית המבוצע על ידי מהנדס מומחה הינו 1400 שח לפני מע"מ.

מחיר ביקורת מבנים תלוי בכמה פרמטרים משתנים כגון סוג המבנה , מיקומו , גודל המבנה ומיקומו בתוך הבניין.

פרמטר נוסף שמשפיע על מחיר הבדיקה הינו סוג המומחה שבודק את המבנה, ככל שיש למומחה יותר ידע ובפרט אם המומחה הינו מהנדס הדבר משפיע על איכות הדוח ולעיתים גם על המחיר.

סוג הבדיקה גם יכול להשפיע על מחיר הביקורת, בדיקה המשלבת " בדק מים " עם מומחה מיוחד לתחום המים תגרום לתוספת של כ1500 שח לדירה.

סוג הדירה יכול להשתנות בין דירת גן , דירת גג או דירה רגילה. דירת גג דורשת בדיקה של איטום הגג שמעל הדירה ואופן הרכבת המערכות , תוספת המחיר לבדיקת דירה זו הינו כ 400 שח. דירת גן דורשת בדיקה של השטח הצמוד לדירה ולכן מצריך זמן נוסף לבדיקת הנכס, התוספת הממוצעת לדירה זו הינה 300 ש"ח.

גודל הדירה משפיע על המחיר , התוספת הממוצעת בשוק לדירה שגדולה מדירת שלושה חדרים הינה כ 200 ש"ח לכל חדר .

קיימים בשוק " מומחים " רבים שמפרסמים את עצמם למרות שאינם מהנדסים ולעיתים אינם עברו אפילו קורס בסיסי לבדיקת מבנים, "מומחים" אלו יבקשו מחיר הנמוך במאות שקלים מהמחיר המקובל בשוק אך הדוח יהיה לרוב רשלני ולא תקין.

המחיר יכול להיות נמוך יותר בכמה מאות שקלים כאשר כמה דיירים מתאגדים יחד ומאפשרים למהנדס לבצע כמה בדיקות באותו היום.

לסיכום,

בקשו מהמומחה להציג תעודות בדבר השכלתו, אל תסכימו שאת הביקורת יבצע מומחה אחר מזה שכותב לכם את הדוח.

לא היינו ממליצים לחסוך כסף ע"י פגיעה באיכות ה בדק בית בדירה אותה רכשתם במיטב כספכם , יחד עם זאת ניתן להפחית עלויות על ידי הזמנת ביקורת מבנים לכמה דירות יחד.

 

 

סגירת תפריט
Call Now Button
לוגו של וואטסאפ שלחו הודעת WhatsApp
דילוג לתוכן