ביקורת מבנים

ביקורת מבנים בבניין מגורים משותף, בוחנת את איכות הבניה ואת ההתאמה לתקנים וכללי המקצוע ולמפרט הטכני. הביקורת מפרטת את ליקויי הבנייה בבניין עצמו או בדירות ספציפיות  ומצרפת המלצות לתיקונים. ביקורת מבנים הינה קבילה לבית המשפט, במידה והליקויים הינם בבניין חדש שנמסר מהקבלן. במידה והביקורת בחנה מבנה ישן וקיבלתם אומדן כספי של מחירי הליקויים, פנו לחברה המתמחה בשיקום ושיפוץ מבנים כדי שיתקנו את כל הליקוים.

צוות מהנדסים מומחים בעת ביצוע בדק בית באתר בניה

שירותי ביקורת מבנים ובדיקת מבנים:

1. בדיקת ליקויי בניה:

בדיקה ואיתור ליקויים ע"י מהנדס מומחה באמצעות מגוון מכשירים בהתאם לדרישות התקן.

2. מתן פתרונות הנדסיים:

כיצד לתקן כל ליקוי: בכל דוח בדק בית יפרט המהנדס את הפתרון הנכון לתיקון הליקויים.

3. בדיקת דירה לפני קנייה:

בדיקה לדירה קיימת/יד שניה בהתאם לתקנים העדכניים. הדוח אותו אנו מספקים לא נועד לתיקון של הליקויים אלא לאפשר לרוכש הנכס לאמוד נכון את מחיר המבנה.

4. ביקורת מבנים:

בדיקת ליקויים במבנה הנערכת על ידי מהנדס מומחה בכל אחד משלבי הבניה. ביקורת מבנים כוללת פגישה בשטח של מהנדס הבדק עם הקבלן המבצע ועם מזמין הביקורת.

5. בדיקת מבנים הנדסית:

בדיקת מבנים על ידי מהנדס מבנים מוסמך תוך התמקדות ביציבות המבנה, מצב שלד המבנה ואלמנטים נוספים הקשורים לבטיחות הבניין.

6. בדיקת נזילות:

בדיקה באמצעות פרוטימטר מבוצעת בכל בדק בית על מנת לוודא כי אין נזילות ורטיבות בקירות המבנה. במקרים מיוחדים יצורף לבדיקה מומחה עם ציוד מיוחד לבדיקת תשתיות המים.

7. בדיקת מפרט המכר

בדיקה מקיפה על ידי אדריכל או מהנדס בכיר, של  מפרט המכר של המבנה (המפרט הטכני) והשוואה לביצוע של הקבלן במבנה או בבניין הקיים. גם בדירה פרטית חלה אחריות הקבלן לספק מפרט מכר – מסמך מקיף ומחייב לפי "חוק המכר -דירות". והתיקון לחוק המכר שנת 2021. 

להזמנת ביקורת מבנים התקשרו  03-6909485

דוח ביקורת מבנים עם הורביץ מהנדסים

בדיקת ליקויי בניה ביקורת מבניםרכשתם דירה חדשה בבניין והקבלן מזמין אתכם לחתום על מסירה? אל תחכו לגלות את הבעיות לאחר מעבר הדירה. הזמנת מהנדס מומחה לבדיקת ליקויי בניה והכנת דוח בדק בית מפורט עוד לפני שלב הכניסה לבית יכולה למנוע הרבה עוגמת נפש בהמשך הדרך ולחסוך לא מעט כסף. חברתנו תשלח מהנדס מומחה לביצוע בדיקה מקיפה למבנה , לאחר השלמת הדוח, נמשיך ונלווה את מזמין העבודה עד להשלמת הבירור מול הקבלן.
 

שירותי בדיקת מבנים שמספקת הורביץ מהנדסים – 2022.

 •  בדיקה של מבני מגורים לפני אכלוס לצורך טופס 4 במידה והליקויים בדירות שבמבנה המגורים, מונעים מהקבלן המבצע לקבל את אישור אכלוס מבנה.
 • ביצוע של ביקורת מבנים למספר דירות בבניין מגורים משותף אחד. דיירים המזמינים יחדיו בדיקה למספר דירות – יזכו להנחה משמעותית במחיר הבדיקה. לקריאה נוספת: בדיקת רכוש משותף במבנים או בנייני מגורים
 • סקירת כל הליקויים במבנה, לצורך הפקה של דו"ח ליקויים עבור דיירי המבנה, לצורך משא ומתן עם הקבלן. ליחצו כאן לקריאה של מספר חוות דעת אשר פירסמנו עבור לקוחותינו בתחום בדיקת המבנים
 • ביקורת המבנים לאחר או במהלך  פרוייקט תמ”א  38 בבניין מגורים משותף.  תקן 413 לבניה, מגדיר את  עמידותו של מבנה או בניין בפני רעידות אדמה.  ביקורת מבנים בעת פרוייקט של תמ"א, יבחן האם הקבלן המצבע אכן פועל לפי התקן ומבצע את עבודתו בצורה מושלמת.
 • ביצוע ביקורת מבנים לבדיקת תקני הבנייה והבטיחות שצועו בבניין הנבדק: תקן ישראלי 314 לבדיקת תקינות הריצוף, תקן ישראלי 789 לקירות פנים, תקן 1142 לבחינת מעקות הבטיחות בבניין, תקן 1752לבחינת האיטום בגגות ובמרפסות.

כמו כן, תפנה אתכם חברתנו, במידת הצורך, אל מכלול השירותים המקצועיים ממיטב בעלי המקצוע בתחומים נלווים לבנייה או רכישת נכס נדלני:

מהנדסים מומחים בתחומים ייחודיים :
במידה ונדרשת בדיקה ואבחון ספציפיים של ליקויים ייחודיים כגון: בעיות אקוסטיקה בקירות או ליקוי אקוסטי בתקרה, בדיקת תקינות מעלית כחלק מבדיקת רכוש משותף, בדיקת תקינות תשתיות החשמל, אינסטלציה וכו.
גם במקרים בהם נצרף מומחה חיצוני, הכנת הדוח תיעשה באופן בלעדי על ידי חברת הורביץ מהנדסים, ותסתמך על דעת כלל היועצים והבודקים, ללא פיצול בדוחות הבדיקה.

שמאי מקרקעין:
שמאים מנוסים בהערכת ירידת ערך של מבנים עקב ליקויי בנייה ואי התאמות למפרט ולתכניות.
במידת הצורך יופנה הלקוח לשמאי מוסמך מומחה בתחומו לייעוץ ראשוני ללא תשלום .
דוח השמאות לגבי ערך הנכס ,מסייע ביותר במידה ומזמין הדוח יחליט לפנות לבית המשפט.

עורך דין מתחום ליקויי הבנייה:
עורכי דין מומחים לתחום תקנות וחוקי הבנייה, אשר יכולים להעריך בשיחה עם הלקוח את מידת סיכוייו לזכות בתביעה משפטית נגד המוכר.
ייעוץ ראשוני לאחר הזמנת בדק בית הינו ללא תשלום.

לפרטים נוספים אודות ביקורת מבנים חייגו 03-6909485 או השאירו פרטים לחזרה

 

מה משפיע על המחירים של ביקורת מבנים

 • מחיר ביקורת המבנים תלוי בכמה פרמטרים משתנים כגון סוג המבנה, מיקומו, גודל המבנה ומיקומו בתוך הבניין.
 • פרמטר נוסף אשר משפיע על מחיר הבדיקה הינו סוג המומחה שבודק את המבנה לאיתור ליקויים. ככל שיש למומחה יותר ידע ובפרט אם המומחה הבודק הינו מהנדס – משתפרת איכות הדוח ולעיתים גם משתנה המחיר.
 • סוגי וכמות הבדיקות הדרושים באותו נכס, משפיעים אף הם על מחיר הביקורת. אם נדרש לבצע למשל גם "בדק מים", אנו נדרשים לצרף לצוות מומחה מיוחד לתחום המים, ולכן תהיה תוספת למחיר הבדיקה של כ- 1500 ש"ח (לכל בית או דירה).
 • סוג הדירה הנבדקת יכול להשתנות בין דירת גן, דירת גג או דירה רגילה. דירת גג דורשת בדיקה של איטום הגג שמעל הדירה ואופן הרכבת המערכות, תוספת המחיר לבדיקת האיטום הזו הינה 400 ש"ח. בדק בית לדירת גן למשל, מצריך בדיקה של השטח הצמוד לדירה ולכן דרושים משאבים וזמן נוסף לבדיקת הנכס. התוספת הממוצעת לבדיקה של שטח צמוד לדירה הינה 300 ש"ח.
 • גודל הדירה משפיע על המחיר, התוספת הממוצעת בשוק לדירה שגדולה מדירת 3 חדרים הינה כ- 200 ש"ח לכל חדר .

הזמנת ביקורת מבנים עם הורביץ מהנדסים

קיימים בשוק רבים שמפרסמים את עצמם כמומחים למרות שאינם מהנדסים ולעיתים אינם עברו אפילו קורס בסיסי לבדיקת מבנים, הם אלו שיבקשו מחיר נמוך במאות שקלים מהמחיר המקובל בשוק אך הדוח יהיה לרוב רשלני, לא מקצועי ולא תקין. 

חברת הורביץ מהנדסים בע"מ מנוהלת על ידי נחשון הורביץ
מהנדס בניין רשום בפנקס המהנדסים, בוגר תואר שני בהנדסה אזרחית בטכניון, ומוביל מערך בדק בית וביקורת המבנים במרכז בשפלה ובדרום.
עובדי החברה הינם מהנדסי בניין הרשומים בפנקס המהנדסים והאדריכלים ופועלת תןך שיתוף פעולה הדוק עם שמאים, עורכי דין ובעלי מקצוע מובילים בתחומם.

אנו נלווה אותך אותך מקבלת המפתח ועד שיטופלו כל ליקויי הבנייה בנכס

חייגו אלינו עכשיו ונשמח לסייע לכם 03-6909485 . הורביץ מהנדסים לא ישאירו אתכם לבד, ויספקו לכם מידע שלם ואמיתי על מצב המבנה או הנכס שלכם.

שאלות ותשובות - ביקורת מבנים

ביקורת מבנים היא למעשה סוג של פיקוח של רוכש הדירה על הקבלן המבצע.
רוכש הדירה מבקש לדעת האם יש ליקויי בנייה בדירה והאם יש דברים שבוצעו בצורה לא מספיק מקצועית או לא כפי שהוסכם. ישנן מספר נקודות קריטיות בשלבי הבניה השונים, אשר בהן נכון יהיה לרוכש הנכס לבצע ביקורת מבנים.
אחד השלבים החשובים ביותר הוא בסיום השלד. נקודות אחרות יהיו בסיום אינסטלציה, טיח וכ'ו

בדק בית וביקורת מבנים הן שתי בדיקות חשובות ויסודיות אך שונות בתכליתן. לרוב, ביקורת מבנים נעשית בתדירות גבוהה יותר מאחר ונועדה לוודא תקינות של תהליך, תהליך בניה או שיפוץ.
ביקורת מבנים יכולה להיות גם לצורך בדיקה של בניין שלם או חלקים בבניין דירות שהינם הרכוש המשותף של כל דייריו.
בדק בית לעומת זאת מבוצע על פי הזמנה וצורך נקודתי ובכל שלב: קנייה, מכירה, בתום שיפוץ וכ'ו.

התשובה הפשוטה לכך היא שביקורת מבנים, תפקידה הוא לחפש ולהצביע על ליקויי בניה,  ולאחר שאלו נמצאו  – לתמחר את עלות התיקון שלהם לקבל החזר מהקבלן.
קיימים ליקויי בנייה מסוגים שונים אשר עשויים להימצא בבדיקה כזאת, כאשר הנפוצים הם: בבניה חדשה – ליקויים שנעשו כתוצאה מבניה לא נכונה או מחיסכון של הקבלן.
בדירות יד שניה, מרבית הליקויים יהיו בדרך כלל כאלו שנוצרו כתוצאה מבלאי טבעי והתיישנות הנכס.

 • שלב ראשון הוא לפנות לחברת בידוק מוסמכת ומקצועית
 • אח"כ: ביצוע בדיקה יסודית עם כלים מתקדמים על ידי אנשי מקצוע מנוסים
 • הפקה של דוח מקיף ובו כל הממצאים וההמלצות לתיקון או פיצוי
 • העברת הדוח אל הקבלן המבצע לבדיקה 
 • תיקון הליקויים או מתן פיצוי (במידה והסכים הקבלן)
 • פניה לבית משפט (במידה ולא הסכים)
סגירת תפריט
דילוג לתוכן